Wynajem samochodów Gdańsk - każdego stać na Mercedesa Sprintera

Wypożyczalnie samochodów często wprowadzają do swojej oferty Mercedesy. Rodzina Sprinterów jest pierwszą, która otrzymała własną nazwę. Wcześniej oznaczano samochody dostawcze i lekkie ciężarówki jedynie oznaczeniami liczbowymi, które wynikały z całkowitej dopuszczalnej masy danego modelu. Wejście na rynek Sprinterów związane było ze stworzeniem Mercedes Benz Vans, oddzielnej jednostki koncernu, zajmującej się produkcją aut dostawczych.

Mercedesy są często poszukiwane przez osoby wypożyczające pojazdy i dlatego firmy prowadzące wynajem samochodów Gdańsk bardzo często mają je w swojej ofercie. Obecnie na rynku dominuje II generacja sprintera, która w masowej produkcji pojawiła się w 2006 roku wraz z bliźniaczym Volkswagenem Crafterem.

W 2009 roku firma wprowadziła nowe silniki, których moc zwiększono do 163 koni mechanicznych. Nowe jednostki są zgodne z normami emisji spalin Euro 5 i są fabrycznie przystosowane do spalania paliwa z 10 procentową domieszką biokomponentów.

Sprintery są oferowane przez firmy prowadzące wynajem samochodów Gdańsk w różnych wersjach nadwozia. Można wypożyczyć klasyczne furgonetki, mogące pełnić funkcje mikrobusu lub mikrobusy z przewozem ładunków czy rozwiązania z fabrycznie zamontowaną skrzynią ładunkową. Warto wiedzieć, że większość pojazdów z tej serii pozwala na łatwe załadowanie palety do furgonu. Pozwala na to konstrukcja tylnych drzwi i odpowiednia szerokość pomiędzy wnękami tylnych kół.

Jedyną niedogodnością, która wpływa na popularność Sprinterów wśród firm prowadzących wynajem samochodów Gdańsk jest fakt, że część tych aut wymaga kierowców z prawem jazdy na samochody ciężarowe. Oczywiście wśród sprinterów są również samochody do 3,5 ale nie jest to regułą.